Hacker Newsnew | past | comments | ask | show | jobs | submitlogin

For reference: I looked up prices at a local grocery store just now and Beyond products are in the $12-16/lb range. I've never understood how something that is almost entirely pea/rice protein + vegetable oil can be so expensive.


That is top-shelf filet minion around here; even the fanciest hamburger meat doesn’t hit that price.




Guidelines | FAQ | Lists | API | Security | Legal | Apply to YC | Contact

Search: