1. Loaves of bread don't go for $0.99 ; see an example survey here: https://costaide.com/loaf-bread-cost/
2. You can get bread at different units of weight.
2. A $0.09 item would rise by a full 10%! Terrible, right? ... not when you ask yourself "How many of those do I actually buy?"
1. Loaves of bread don't go for $0.99 ; see an example survey here: https://costaide.com/loaf-bread-cost/
2. You can get bread at different units of weight.
2. A $0.09 item would rise by a full 10%! Terrible, right? ... not when you ask yourself "How many of those do I actually buy?"